خدمتکار شهرکرد امام حسن مجتبی میلاد کریم اهل بیت

خدمتکار: شهرکرد امام حسن مجتبی میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام روز اکرام ایتام و اطعام نیازمندان حلیم نذری افطار چالشتر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اهداف مدنظر کشور عزیزمان ایران از برجام حاصل نشود، حفظ آن ناممکن است/ باقی مان

علی‌اکبر صالحی معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران که به منظور شرکت در نشست اسلو فروم و به دعوت مقامات نروژ به این کشور سفر کرد، در آخرین

اهداف مدنظر کشور عزیزمان ایران از برجام حاصل نشود، حفظ آن ناممکن است/ باقی مان

صالحی: اهداف مدنظر کشور عزیزمان ایران از برجام حاصل نشود، حفظ آن ناممکن است/ باقی ماندن تحریم ها و حفظ همزمان توافق شدنی نیست

عبارات مهم : انرژی

علی اکبر صالحی معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران که به منظور شرکت در نشست اسلو فروم و به دعوت مقامات نروژ به این کشور سفر کرد، در آخرین برنامه این سفر، در نشست موسسه مطالعاتی امور بین الملل نروژ (NUPI) شرکت و در جمع تعدادی از اندیشمندان و محققان این موسسه، مقاماتی از وزارت خارجه و نمایندگانی از شرکت ها و دیگر موسسات تحقیقاتی نروژ درخصوص پرسشها منطقه ای، بین المللی و توافق هسته ای برجام به ایراد صحبت و بحث و گفت وگو با شرکت کنندگان پرداخت.

رئیس شرکت انرژی اتمی گفت: چنانچه اهداف مورد نظر کشور عزیزمان ایران از برجام حاصل نشود، امکان حفظ آن ناممکن است و باقی ماندن تحریم ها و حفظ همزمان توافق شدنی نیست.

به گزارش فارس، علی اکبر صالحی معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران که به منظور شرکت در نشست اسلو فروم و به دعوت مقامات نروژ به این کشور سفر کرد، در آخرین برنامه این سفر، در نشست موسسه مطالعاتی امور بین الملل نروژ (NUPI) شرکت و در جمع تعدادی از اندیشمندان و محققان این موسسه، مقاماتی از وزارت خارجه و نمایندگانی از شرکت ها و دیگر موسسات تحقیقاتی نروژ درخصوص پرسشها منطقه ای، بین المللی و توافق هسته ای برجام به ایراد صحبت و بحث و گفت وگو با شرکت کنندگان پرداخت.

اهداف مدنظر کشور عزیزمان ایران از برجام حاصل نشود، حفظ آن ناممکن است/ باقی مان

رئیس شرکت انرژی اتمی در این نشست که بیش از یک ساعت و نیم به طول انجامید ضمن اظهارنظر درخصوص اهمیت صلح و امنیت در نظام بین الملل معاصر و در هم تنیدگی آن با پیشرفت ملت ها، نگرانی و تلاش مستمر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را در طی چهار دهه گذشته به این واقعیت معطوف دانست و برجام را نیز حاصل چنین رویکردی توصیف کرد.

معاون مدیر جمهور با مرور مشکل های مسیر دستیابی به توافقی چندجانبه که در آن هم نگرانی های ساختگی قدرت های بین المللی از توانمندی های جمهوری اسلامی برطرف شده است و هم به نیازها و حقوق ملت کشور عزیزمان ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای پاسخ داده شده است هست، اشاره کرد.

علی‌اکبر صالحی معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران که به منظور شرکت در نشست اسلو فروم و به دعوت مقامات نروژ به این کشور سفر کرد، در آخرین

صالحی حفظ برجام به عنوان دستاوردی چندجانبه را آزمونی جهت جامعه جهانی برشمرد و تاکید کرد: چنانچه اهداف مورد نظر کشور عزیزمان ایران از این توافق حاصل نشود، امکان حفظ آن ناممکن است و باقی ماندن تحریم ها و حفظ همزمان توافق شدنی نیست.

صالحی با ارائه استدلال های گوناگون از فریبکاری و خصومت در بیانات اخیر مقامات آمریکا و تلاش گسترده آنان جهت جلب همکاری بین الملل به منظور ناکام گذاشتن توافق هسته ای، به کارها وقت طلبانه و سودجویانه رژیم غاصب صهیونیستی نیز تاکید کرد.

وی همچنین با تشریح مواضع جمهوری اسلامی در خصوص پرسشها منطقه ای، گفت وگوی فراگیر بین قدرت های مهم منطقه ای را تنها راه حل برون رفت از پرسشها منطقه و فراتر عنوان کرد.

اهداف مدنظر کشور عزیزمان ایران از برجام حاصل نشود، حفظ آن ناممکن است/ باقی مان

در این نشست تعدادی از حضار به ارائه نظر و طرح سوالات پرداختند که به طور کلی دربرگیرنده حمایت از برجام، لزوم حفظ این دستاورد به وسیله جامعه جهانی و درخواست از کشور عزیزمان ایران جهت خویشتنداری در برابر تحریکات دولت و مقامات آمریکا بود.

معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت انرژی اتمی بامداد شنبه به کشور بازگشت.

علی‌اکبر صالحی معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران که به منظور شرکت در نشست اسلو فروم و به دعوت مقامات نروژ به این کشور سفر کرد، در آخرین

*آینده ای خوفناک پیش روی منطقه و جهان

به گزارش فارس، علی اکبر صالحی معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران که به منظور شرکت در نشست اسلو و به دعوت مقامات نروژ به این کشور سفر کرد، همچنین در پنل تخصصی با عنوان: «خاورمیانه در مواجهه با لرزه های چندجانبه» که با حضور وزرای خارجه نروژ و عمان برگزار شد، شرکت کرد.

اهداف مدنظر کشور عزیزمان ایران از برجام حاصل نشود، حفظ آن ناممکن است/ باقی مان

صالحی در این نشست به بیان مواضع و اصول سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران در زمینه فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان پرداخت و فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت به کارگیری سلاح های هسته ای، نیاز کشور به انرژی هسته ای جهت توسعه و پیشرفت، اعتقاد به چارچوب برد-برد در مذاکرات و پایبندی به تعهدات، از جمله مهمترین مطالبی بود که به وسیله صالحی بیان شد.

رئیس شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران با تاکید بر نادرست بودن سیاست دولت تازه آمریکا و طرح عنوان «غنی سازی صفر» کشور، این مطلب را تکرار غلط های گذشته دانست و یادآور شد که اساسا شروع مذاکرات برجام با کنار گذاشتن این سیاست و عوض کردن رویه آمریکا شروع شد.

وی همچنین تصویر العمل تند جامعه جهانی به تصمیمات غیرعقلانی و بی پایه و اساس آمریکا را کاملا مشهود و نمایان توصیف و اظهار داشت: چنانچه اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای حامی برجام در وقت مورد نیاز مخالفت عملی خود را با سیاست های آمریکا به اجرا نگذارند، آینده خوفناک پیش رو به خاطر فروریزی برجام با ناامنی های بی سابقه در منطقه و دنیا مواجه خواهد شد.

وی همچنین در این نشست بر لزوم گفتمان منطقه ای بین بازیگران مهم تاکید و همانگونه که مسئولان جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده اند، از آمادگی کشور جهت درک متقابل و حل بحران های منطقه ای از طریق گفت وگو و تفاهم خبر داد.

در این نشست دیگر سخنرانان با انتقاد گسترده از سیاست های دولت آمریکا در قبال برجام، خواستار اقدامی متناسب از سوی اتحادیه اروپا و کشورهای باقیمانده در برجام بوده و بر گفت وگوهای منطقه ای تاکید داشتند.

همچنین از منظر دیگر سخنرانان، چندجانبه گرایی و توافقات چند جانبه در نتیجه توجه به یک آرزوی بزرگ برتر و خیلی عمومی حاصل می شود و از بین بردن دستاوردهای این حوزه امری تاسف بار جهت جامعه بشری است.

سخنرانان تاکید کردند که تبعات تلاش بعضی از کشورها جهت قطبی نمودن منطقه خاورمیانه و خلیج فارس، کاملا مشهود بوده ضمن اینکه واکنش‌ها و سیاست های فعلی دولت آمریکا باعث انسجام هم پیمانان او در مقابله با سیاست های یک جانبه آمریکا شده است و اروپا را به سمت یک استقلال سیاسی اقتصادی سوق داده است.

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | توافق | سیاست | آمریکا | انرژی هسته | مذاکرات برجام | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog