خدمتکار شهرکرد امام حسن مجتبی میلاد کریم اهل بیت

خدمتکار: شهرکرد امام حسن مجتبی میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام روز اکرام ایتام و اطعام نیازمندان حلیم نذری افطار چالشتر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تاکید نماینده آمریکا در آژانس بر ادامه پایبندی کشورش به برجام

آمریکا در بیانیه خود که روز جمعه در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منتشر شد با استقبال از آخرین گزارش مدیرکل آژانس از اجرای برجام مدعی شد که واشنگت

تاکید نماینده آمریکا در آژانس بر ادامه پایبندی کشورش به برجام

تاکید نماینده آمریکا در آژانس بر ادامه پایبندی کشورش به برجام

عبارات مهم : آژانس

آمریکا در بیانیه خود که روز جمعه در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی منتشر شد با استقبال از آخرین گزارش مدیرکل آژانس از اجرای برجام مدعی شد که واشنگتن به تعهدات خود طبق این توافق پایبند است و به این کار ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، نیکول شامپاین، نماینده آمریکا در آژانس و دیگر شرکت های بین المللی در وین بیانیه کشورش در نشست روز جمعه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را قرائت کرد که در آن آمریکا از ادامه راستی آزمایی و نظارت آژانس بر اجرای تعهدات مرتبط هسته ای کشور عزیزمان ایران در برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) استقبال شده است است.

تاکید نماینده آمریکا در آژانس بر ادامه پایبندی کشورش به برجام

درادامه این بیانیه که در پایگاه اینترنتی نمایندگی آمریکا در شرکت های بین المللی در وین قرار گرفته، آمده است: ما بار دیگر مدیرکل و معاون مدیرکل در امور پادمانی و کارکنان آنها به علت کار فوق العاده ارزش و حرفه ای گری ارزش در انجام مسوولیت های خود در کشور عزیزمان ایران قدردانی می کنیم.

همچنین در این بیانیه آمده است: آمریکا یک بازبینی دقیق در سیاست هایش در قبال کشور عزیزمان ایران مشمول بر بازبینی برجام انجام داده هست. ما بعد از این بازبینی به روشنی مشخص کردیم که به تعهدات مان در این توافق ادامه می دهیم و انتظار داریم که کشور عزیزمان ایران نیز به طور دقیق به تعهداتش عمل کند. کشور عزیزمان ایران جهت اعتمادسازی مبنی بر اینکه برنامه هسته ای اش کاملا صلح آمیز است و صلح آمیز باقی خواهد ماند باید به طور کامل به تمام جنبه های تعهداتش در برجام و کارها فنی در طول عمر آنها پایبند باشد. هیچ چیزی غیر از اجرای کامل و براق این توافق به آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه نخواهد داد تا به جامعه بین الملل اطمینان دهد که کشور عزیزمان ایران به تمام تعهدات هسته ای اش عمل می کند.

آمریکا در بیانیه خود که روز جمعه در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منتشر شد با استقبال از آخرین گزارش مدیرکل آژانس از اجرای برجام مدعی شد که واشنگت

نماینده آمریکا در شرکت های بین المللی در ادامه این بیانیه گفت: راستی آزمایی و نظارت آژانس بر تعهدات هسته ای کشور عزیزمان ایران امری مهم در اجرای موفقیت آمیز برجام هست. هیچ یک از تعهدات این توافق مستثنی از راستی آزمایی آژانس نیست. آژانس مورد نیاز است که از اختیاراتش مشمول بر بازرسی های گسترده تر طبق برجام جهت راستی آزمایی اعلامیه های کشور عزیزمان ایران و نظارت برجام استفاده کند.

ما از بیانیه مدیرکل مبنی بر اینکه آژانس به ارزیابی اعلامیه های کشور عزیزمان ایران طبق پروتکل الحاقی ادامه می دهد و دسترسی های تکمیلی به سایت ها و مکان ها در کشور عزیزمان ایران دارد، استقبال می کنیم. هر نگرانی معتبر و جدیدی در خصوص فعالیت های هسته ای اعلام نشده مشمول بر پرسشها احتمالی مرتبط با فعالیت های تسلیحاتی می تواند و باید از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی دنبال شود. ما کاملا اطمینان داریم که آژانس و بازرسان حرفه ای و متخصص آن به درستی این کار را انجام می دهند. همان طور که مدیرکل مشخص کرده است در صورت به وجود آمدن پرسش یا هر عدم اطمینانی آژانس این اختیار را دارد که خواستار دسترسی به هر مکان مربوطه ای در کشور عزیزمان ایران بدون تمایز میان نظامی و غیرنظامی بودن آن شود. این همان استاندارد مشابه در تمام کشورهای دنیا با پروتکل الحاقی است که یک ضرورت جهت حل نگرانی ها راجع به فعالیت های هسته ای اعلام نشده احتمالی به شمار می آید.

آمریکا در ادامه بیانیه خود با استقبال از ماهیت حرفه ای گزارش های مدیرکل در این زمینه تاکید کرد: این گزارشات به شورای حکام و طرف های برجام اجازه داده است تا به ارزیابی درستی از اجرای تعهدات کشور عزیزمان ایران و تضمین اجرای درست الزامات آن دست یابند. این گزارش ها همچنین به تقویت زیربنای راستی آزمایی که برجام براساس آن بنا شده، کمک کرده هست. مسائلی که در گزارش مدیرکل مورد بحث قرار گرفته است نشان دهنده اهمیت تلاش های مستمر و محکم آژانس جهت انجام کامل نقش نظارتی خود در کشور عزیزمان ایران و نیازهای آن جهت انجام این وظایف مهم هست. آمریکا از حمایت مالی تلاش های آژانس جهت نظارت بر برجام و ادغام هزینه های راستی آزمایی با بودجه معمول هر سال استقبال می کند. ما خواهان ادامه حمایت نیرومند تمامی کشورهای عضو در این زمینه هستیم. مسوولیت های تازه آژانس در کشور عزیزمان ایران نباید این شرکت را از وظایف مهم دیگر خود در دنیا در زمینه پادمان ها، ایمنی، امنیت و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای دور کند.

تاکید نماینده آمریکا در آژانس بر ادامه پایبندی کشورش به برجام

نماینده آمریکا در آژانس در بخش نهایی این بیانیه خواستار بودجه تازه بالغ بر یک میلیون دلار جهت انجام نظارت بر راستی آزمایی برجام در کشور عزیزمان ایران شد و تاکید کرد: این بودجه تازه ظرفیت های پادمانی مهم آژانس در کشور عزیزمان ایران را تقویت می کند و آینده نگری پذیری تعیین بودجه آژانس در سال آینده را ممکن می کند. بنا بر این ما از کشورهای عضو شورای حکام می خواهیم تا با حمایت مالی خود مسوولیت های آژانس در کشور عزیزمان ایران ادامه دهند که یک اولویت مهم جهت آژانس در سال های پیش رو خواهد بود.

واژه های کلیدی: آژانس | ایران | بیانیه | آمریکا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog